Site Loader

Jant Pres (Jant Düzeltme) Nedir?

Genele bakıldığında, günümüzde jantlar, sürücüler için arabasındaki aksesuardan ibaretmiş gibi görünmektedir. “Jantım güzel olsun, gösterişli olsun, arabayı jant gösterir” yaklaşımı ile jant seçimleri yapılmaktadır. Ancak bu yaklaşım pek de doğru sayılmaz. Çünkü her şeyden önce takılacak jantın mutlaka lastiğin ölçüne uygun olması gerekmektedir. Jantın ağırlığı, göbek çapı ve diğer tüm özellikleri, aracın yol tutuşunda büyük bir faktördür.


DETAYLI BİLGİ ve SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN


 

Jantın eğilmesi, darbe alması, gözle görülür deformeler mutlaka önemsenmeli, lastik servislerinde kontrol ettirilmelidir.

Jant hangi durumlarda eğilir? Jant Pres, Jant Düzeltme nasıl yapılır? Jantlar çarpma, kaldırma sürtme, çukura düşme durumlarında eğilebilir, kırılabilir ya da çatlayabilir. Eğer bunun sonucunda aracınız yol hakimiyetini kaybetmeye başladıysa, sağ sola yalpalıyorsa, öncelikle uzman bir Rot Balans servisine uğrayıp, aracınızın rot ve balans ayarını yaptırmanız gerekir. Yaptırmış olmanıza rağmen araç hala titremeye devam ediyorsa, yola tutunca direnci zayıf ise kesinlikle jantınız da eğik ya da çatlak vardır.

Jant Eğrilmesinin Araca Zararları

Sorun ön jantlarda ise aracın rot başı ve aksı zarar görür. Eğilen jant, lastik ile aynı ölçüde dönüş yapamayacağı için lastiği keser ve zedeler. Sürüş konforunuz etkilenir ve direksiyon hakimiyeti güçleşir, titremeler başlar, araç sağa sola atmaya başlar.

Ve eğik jant, jant düzeltme işlemi yapılmadıkça, yapılacak olan rot balans ayarı da işe yaramaz. İşinde uzman yetkili bir serviste jant pres yaptırmanız gerekmektedir. Eğer teknik olarak her şeye bakıldığı halde, jant kurtarılamıyorsa yeni bir jant almanız gerekecektir.

Belirtmiş olduğumuz sorunları yaşamaya başladıysanız, aracınızı hemen bir lastik servisine götürün. Baktım jantta bir şey yok düşüncesine kapılmayın çünkü jant eğilmesi iç kısımdaysa, jantın çevresinde görülmez. Jantı kaynakla ısıtarak düzeltecek ustanın öncelikle elinde yeterli ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Siz bizim servisimize geldiğinde, ustalarımız son teknoloji ürünleri olan jant pres makinaları ile kontrollerini sağlayacak, işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Servisimizde bulunan teknolojik ekipmanlar ve ustalarımızın bilgileri sayesinde, alüminyum alaşımlı jantlar, çelik jantlar, magnezyum jantlar ve krom jantların tümü başarılı bir şekilde jant düzeltme yapılabilir.

 

Jant Pres, Çelik Jant Pres, Oto Jant Pres, Jant Düzeltme, Çelik Jant Düzeltme, Oto Jant Düzeltme, Bursa Jant Pres, Bursa Çelik Jant Pres, Bursa Oto Jant Pres, Bursa Jant Düzeltme, Bursa Çelik Jant Düzeltme, Bursa Oto Jant Düzeltme

ŞİMDİ ARAYIN!