Jant seçimi aracınızın rengine, kişisel zevklerinize göre seçim yapmanız gereken parçalardan biridir. Farklı renklerde ve boyutlarda jant modelleri ile aracınızın tarzını değiştirmeniz mümkün.

Her jant her araca uyum sağlamaz bunun için aracınızdaki jant aksamına ait özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Otomobilinizin jantlarındaki kullanması gereken bijon aralığı değeri, ofset değeri gibi bilgilere vakıf değilseniz jant siparişi vermeden önce müşteri temsilcilerimizden yardım alarak jant seçimi yapmanız doğru olacaktır.


DETAYLI BİLGİ ve SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN


 

Arceo, Carre, Dj, Dmt, Dy, Emr, Kormetal, Legeartis, Megatim, Megatork, Pdw Jant, Prestige Line, Powcan, RC, Sh Wheels, Shlk, Srw, TL Design, Wolfrace, Wrs jant markalarının modellerini online satın olarak güvenle sipariş verebilirsiniz.

 

Jant Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil almak kimi insan için bir vazgeçilmez sevda, kimi insan için ise ihtiyacını karşılayacak araçtır. Kimi insan bir araçla seneler geçirir, kimisi birini alır, hevesini alır, elden çıkarır, yenisine biner. Bineceği her araç için ise, tarzına, gözüne hitap etsin ister. Aldığı araçta ilk göze çarpan aksesuar janttır. Bir aracı ilk bakışta jantı belli eder. Genele bakıldığında, araç sahipleri jantım biraz daha geniş olsun, lastiği geniş olsun, araç alçak olsun gibi değişiklikler istendiği gözlenmektedir. Ancak bu seçimlere yaparken, dikkat edilmesi gereken bir çok önemli hususlar vardır.

Bu hususların başında da jant alırken dikkat edilmesi gerekenler gelir. Öncelikle alınacak olan jantın, aracın teknik yapısıyla birebir uyumlu olması lazım. Aracın teknik sertifikasında, hangi lastik ebatı ile takılması gerektiği, hangi jant ölçüsünün uygun olacağı, jantın kesit genişliği, jant ölçüsünün uygun olacağı inç aralığı, muadil ebatlar yer almaktadır. Bu önerilere göre aracın lastiği, jantı değiştirilmelidir. Orijinal lastik, jant değiştirilirken de, değişecek olan lastiğinde bir önceki lastiğin dış çapı ile aynı olması gerekmektedir. Bu ölçülerin değiştirilmemesinin sebebi, aracın teknik ölçüleri hazırlanırken, bir turda kat ettiği mesafeye göre hesaplanarak yapılır. Takılacak yeni lastik, bu kuralı bozuyorsa, araçtan istenilen randıman alınamaz.

 

Sıfır Jant, Sıfır Jantlar, Sıfır Oto Jant, Sıfır Oto Jantlar, Yeni Jant, Yeni Jant Modelleri, Sıfır Jant Modelleri, Yeni Çıkan Oto Jantlar, Sıfır Jant Satışı, Bursa Sıfır Jant, Bursa Sıfır Jantlar, Bursa Sıfır Oto Jant, Bursa Sıfır Oto Jantlar, Bursa Yeni Jant, Bursa Yeni Jant Modelleri, Bursa Sıfır Jant Modelleri, Bursa Yeni Çıkan Oto Jantlar, Bursa Sıfır Jant Satışı